Przepaść w postrzeganiu wojny na Ukrainie, przez obie strony sprawia, że ​​pokój jest praktycznie niemożliwy

Podczas dorocznej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w ten weekend, światowe osoby mające wpływ na bezpieczeństwo narodowe skupiły się na wojnie na Ukrainie – w szczególności na tym, jak zdobyć Ukrainie więcej broni. 

Czasami przypominało to komorę echa. Podczas gdy Stany Zjednoczone już dostarczyły lub obiecały Ukrainie broń za 29,8 miliarda dolarów , wielu wybitnych amerykańskich ekspertów ds. polityki zagranicznej, takich jak były urzędnik George’a W. Busha Eliot Cohen, twierdzi, że „Zachód nadal ociąga się z uzbrojeniem Ukrainy”. 

Inni nadal naciskają na pytanie „ Co dalej”?

Biden w poniedziałek ogłosił dodatkowe 500 milionów dolarów pomocy wojskowej dla Ukrainy, kilka dni po tym, jak wiceprezydent Kamala Harris wygłosiła przemówienie w Monachium, w którym określiła działania Rosji na Ukrainie jako zbrodnie przeciwko ludzkości.

Inni politycy

Prywatnie część polityków podobno wyrażało zaniepokojenie trajektorią konfliktu.

Rozmowy na korytarzu były znacznie bardziej nerwowe” — napisał Richard Fontaine z think tanku Center for a New American Security. „W obawie przed przedłużającą się wojną wsparcie Zachodu nie może pozostawać na obecnym poziomie w nieskończoność. Poparcie polityczne może słabnąć, zapasy kurczą się, a populacje mogą z czasem stać się mniej hojne. W długiej wojnie na wyniszczenie Moskwa może mieć przewagę”.

Najwyraźniej nawet urzędnicy amerykańscy przekazywali już tę wiadomość Ukrainie. „Będziemy nadal próbować im pomagać, ale nie możemy robić wszystkiego i wszystkiego w nieskończoność” – powiedział niedawno Washington Post anonimowy urzędnik administracji Bidena.
Można być pewnym, że jeśli pojawiła się taka informacja w Washington Post, to jest to coś, co Biden przekazał podczas swojej prywatnej audiencji u Zełenskiego w Kijowie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *