Spór o dotacje na czystą energię, który może określić przyszłość Europy

Pozew dotyczący subsydiów na energię odnawialną obiecanych inwestorom przez Hiszpanię w 2011 r. toczy się w londyńskim sądzie, co może mieć wpływ na finansowanie czystej energii w całej Europie.

Według doniesień agencji Associated Press, Hiszpania była pozwana na arenie międzynarodowej ponad 50 razy z powodu zmian działających wstecz. Zgodnie z danymi ONZ dotyczącymi międzynarodowych sporów inwestycyjnych, Hiszpania przegrała ponad 20 takich spraw.

Choć to już niepokojące dla potencjalnych inwestorów, głównym problemem jest to, że UE konsekwentnie popiera stanowisko Hiszpanii.

Sprawa dotycząca obietnic dotacji na energię odnawialną w Hiszpanii jest bardzo ważna dla przyszłości inwestycji w czystą energię na całym kontynencie europejskim. Inwestorzy, którzy zainwestowali miliony dolarów w elektrownię słoneczną w Hiszpanii, oczekiwali, że otrzymają obiecane przez rząd hiszpański 125 milionów dolarów dotacji na rozwój czystej energii. Niestety, dotacje te nigdy nie zostały im wypłacone, co doprowadziło do powstania sprawy sądowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *