Alarmujący wpływ amerykańskiego sektora naftowo-gazowego na klimat: Raport ujawnia katastrofalne emisje metanu

Katastrofalny wpływ amerykańskiego sektora naftowo-gazowego na klimat jest coraz bardziej widoczny i alarmujący.

Według raportu Funduszu Obrony Środowiska opublikowanego w 2019 roku, amerykańskie firmy naftowe i gazowe wyemitowały aż 16 milionów ton metanu do atmosfery.

Ta olbrzymia emisja nie tylko negatywnie oddziałuje na środowisko, ale także przyczynia się do większych zmian klimatycznych niż wszystkie elektrownie węglowe w kraju razem wzięte.

Metan, będący potężnym gazem cieplarnianym, ma znacznie większy wpływ na efekt cieplarniany niż dwutlenek węgla.

Emisje metanu z sektora naftowo-gazowego są jednym z głównych czynników przyspieszających globalne ocieplenie, co podkreśla pilną potrzebę podjęcia działań na rzecz ochrony klimatu.

Raport Funduszu Obrony Środowiska jednoznacznie wskazuje, że konieczne jest zrównoważone podejście do wydobycia i produkcji energii, aby ograniczyć negatywny wpływ na klimat.

Wszyscy musimy podjąć odpowiedzialne działania na rzecz ochrony klimatu, zarówno na poziomie jednostkowym, jak i korporacyjnym. To oznacza wprowadzanie zmian w naszych zachowaniach, nawykach konsumenckich i działaniach biznesowych.

Wspólnie możemy przyczynić się do ochrony naszej planety dla przyszłych pokoleń.

Źródła:

  1. Environmental Defense Fund: „New Data Reveals U.S. Oil and Gas Methane Emissions Far Higher Than Previously Estimated” (https://www.edf.org/media/new-data-reveals-us-oil-and-gas-methane-emissions-far-higher-previously-estimated)
  2. Forbes: „U.S. Oil And Gas Methane Emissions 60 Percent Higher Than Estimated, Per New Study” (https://www.forbes.com/sites/jeffmcmahon/2018/06/21/u-s-oil-and-gas-methane-emissions-60-percent-higher-than-estimated-per-new-study/?sh=3132a9e310f9)
  3. Environmental Defense Fund: „Methane: The Other Important Greenhouse Gas” (https://www.edf.org/climate/methane-other-important-greenhouse-gas)
  4. United Nations Environment Programme: „Global Methane Assessment” (https://www.unep.org/resources/report/global-methane-assessment)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *